krótki biogram:
Lech Mikulski (1979) – reżyser filmowy, producent. Założyciel firmy Studio Obrazu (2003). Fotograf, były dziennikarz mediów lokalnych. Wykładowca akademicki. Specjalizuje się w realizacji filmów dokumentalnych oraz niezależnych filmów krótkometrażowych.

Jego filmy pokazywane były na festiwalach i targach filmowych w Polsce i w Europie. Jako drugi reżyser współpracował z Tomaszem Jurkiewiczem na planie etiud i filmów krótkometrażowych. Autor filmu dokumentalnego „Nie pogubić się” prezentowanego w telewizji Kino Polska oraz „Morze twoimi oczami” emitowanego w TVP 2.

pełny biogram:
Lech Mikulski (1979) – reżyser filmowy, producent. Fotograf, były dziennikarz mediów lokalnych. Wykładowca akademicki Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, prowadzący zajęcia na kierunkach Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej oraz Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Założyciel firmy Studio Obrazu (2003).

Specjalizuje się w realizacji filmów dokumentalnych oraz niezależnych filmów krótkometrażowych. Jego filmy pokazywane były na kilkunastu festiwalach i targach filmowych w Polsce i w Europie (Grecja, Czechy, Hiszpania).

Autor filmu dokumentalnego „Nie pogubić się” prezentowanego w telewizji KINO POLSKA (80 000 widzów podczas premiery) oraz „Morze twoimi oczami” emitowanego przez Telewizję Polską – TVP 2 (573 000 widzów podczas premiery).

Jako drugi reżyser współpracował z Tomaszem Jurkiewiczem na planie etiud i filmów krótkometrażowych, które zdobyły kilkadziesiąt nagród na festiwalach filmowych w Polsce i w Europie (szczegóły na www.filmpolski.pl).

Jest jednym z autorów pierwszej polskiej kolaboratywnej powieści hipertekstowej „Piksel zdrój” (Ha!Art, 2015) dostępnej on-line http://www.ha.art.pl/piksel-zdroj/.