Krowodrza
Jako radny Dzielnicy V Krowodrza w Krakowie pracuję w dwóch komisjach:
Komisji Architektury, Budownictwa i Urbanistyki oraz Komisji Ochrony Zieleni, której
jestem przewodniczącym.
Informacja opublikowana po Wyborach:
Podziękowanie
Serdecznie dziękuję za oddane na mnie głosy. Miło mi poinformować, że decyzją mieszkańców wygrałem w okręgu 11 w Wyborach do Rady Dzielnicy V Krowodrza w Krakowie.
Oficjalne wyniki zapewne będą znane rano. Na podstawie tych wywieszonych w Okręgowych Komisjach Wyborczych uzyskałem 41 głosów do 29 oddanych na mojego kontrkandydata.
W przeciwieństwie do wyborów krajowych, dzielnicowe zawsze mają dużo niższą frekwencję, chociaż dotychczas chyba nie było tak niskiej jak dziś. Dlatego jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy udali się do lokalu wyborczego by zagłosować na swojego kandydata.
Dziękuję za zaufanie, a w razie potrzeby kontaktu ze mną, proszę o e-mail na adres podany na tej stronie lub o kontakt przez oficjalny mail Rady Dzielnicy. Ta druga forma ma też tę zaletę, że zgłaszana sprawa trafi od razu do odpowiedniej komisji przedmiotowej.
Informacja opublikowana przed Wyborami:
Dzień dobry,
Dziękuję za zainteresowanie moją osobą.
Kandyduję w okręgu 11 w Wyborach do Rady Dzielnicy V Krowodrza w Krakowie, które odbędą się 10 grudnia 2023.
O SOBIE
Jestem wykładowcą akademickim. Prowadzę zajęcia na kierunkach Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna.
Pozostałe informacje na mój temat można znaleźć na stronie, którą Państwo odwiedzają w tej chwili.
Od urodzenia jestem związany rodzinnie z Krowodrzą, a od kilkunastu lat tutaj mieszkam. Jestem żonaty. Wspólnie z żoną opiekujemy się adoptowanymi zwierzętami: psem i kilkoma kotami.
OBECNA KADENCJA
Dzięki głosom mieszkańców w wyborach 2 grudnia 2018 roku uzyskałem mandat członka Rady Dzielnicy V. Wykorzystałem go działając w interesie mieszkańców naszej dzielnicy oraz dla dobra Krowodrzy. W kolejnej kadencji chciałbym móc kontynuować swoją pracę.
SESJE RADY DZIELNICY
Aktywnie uczestniczyłem w Sesjach Rady Dzielnicy zabierając głos w sprawach, które znajdowały się na agendzie. Występując na forum Rady zawsze starałem się kierować zdrowo rozumianym, powszechnym interesem mieszkańców naszej dzielnicy.
Swoje stanowisko popierałem stosownymi argumentami starając się do niego przekonać pozostałych Członków Rady. Zgłaszałem wątpliwości i uwagi. Jeżeli uznałem to za zasadne, składałem pisemne poprawki do uchwał, które potem były poddawane pod głosowanie.
Pracowałem rzetelnie, zawsze przygotowując się do każdej sesji poprzez zapoznanie się z projektami uchwał oraz m.in. sprawdzenie numerów działek podanych w głosowanych projektach. Dzięki temu mogłem w pełni świadomie podejmować odpowiednie decyzje i przedstawiać swoje stanowisko.
Mam wrażenie, że jestem szanowanym członkiem Rady – nie wszyscy się ze mną zgadzają, ale zawsze to, co mam do powiedzenia, było słuchane z uwagą.
KOMISJE PRZEDMIOTOWE
Pracowałem w dwóch komisjach: Komisji Architektury, Budownictwa i Urbanistyki oraz Komisji Ochrony Zieleni. Jako wiceprzewodniczący tej ostatniej, prowadziłem kilka razy jej obrady.
Podczas prac obu komisji zajmowałem się, wspólnie z innymi, bieżącymi sprawami, które trafiają do Rady Dzielnicy. Zgłaszałem uwagi, korzystałem z możliwości proponowania spraw, którymi powinny się zajmować odpowiednie jednostki miejskie. W ramach pracy Komisji Ochrony Zieleni często też protokołowałem ustalenia Komisji. Uczestniczyłem również w przygotowywaniu projektów stosownych uchwał i opinii.
DELEGACJE
Jako członek Rady brałem udział w tzw. delegacjach. Uczestniczyłem w odbiorach prac budowlanych i remontowych w przedszkolach i szkołach oraz prac prowadzonych w ramach tzw. bieżącego utrzymania (głównie placów zabaw, parków).
Uczestniczyłem też w komisjach wycinkowych – jak zauważyli inni radni, znacznie częściej sprzeciwiałem się wycince drzew niż inni.
PRACA INDYWIDUALNA
Sporadycznie, w miarę potrzeb, zgłaszałem do Rady konieczność zajęcia się jakąś zauważoną sprawą np. dotyczącą śmieci, dewastacji czy uszkodzenia zieleni. Sprawy te były później procedowane.
Największą zgłoszoną przeze mnie sprawą było trucie drzew w Parku Krakowskim. Zaangażowane w nią były Rada Dzielnicy V, Komenda Miejska Policji, Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Prokuratura Krajowa. Niestety, ostatecznie sprawa została umorzona w listopadzie br.
PODSUMOWANIE
W obecnej kadencji nauczyłem się zasad funkcjonowania Rady Dzielnicy i wiem, w jaki sposób są procedowane sprawy istotne dla Dzielnicy. Początkowo było to dużym rozczarowaniem, bo ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że jako członek Rady mam mniejsze uprawnienia niż jej zwykły mieszkaniec. Jednak w miarę upływu czasu okazało się, że model funkcjonowania Rady Dzielnicy jest skuteczny przy odpowiedniej woli współpracy między jej członkami.
Procesy, z którymi mamy do czynienia w Radzie, mogłyby się czasem dziać szybciej. Jednak z uwagi na hierarchiczność wymagają więcej czasu, niż początkowo może się wydawać. Przykładowo remonty proponowane przed wakacjami 2023, jako uwzględnione w budżecie na kolejny rok, mają szansę na realizację dopiero w 2024 roku.
Chociaż nie uważam modelu funkcjonowania Rady za idealny, to jednak widzę sens w tym, by ponownie kandydować, i jeśli tak Państwo zdecydują, przez kolejne 5 lat służyć radą i swoim doświadczeniem.
POLITYKA?
Praca w Radzie Dzielnicy to bardziej służba niż praca czy polityka, chociaż oczywiście część osób w niej zasiadających ma ambicje polityczne. Poglądy mam lewicowe – jako człowiek wykształcony i czytający kilkadziesiąt książek rocznie nie mogę mieć innych. Nie jestem i nigdy nie byłem członkiem żadnej partii. Startuję z poparciem Platformy Obywatelskiej RP, na którą głosowałem w ostatnich wyborach.
To poparcie jest naturalnym zwieńczeniem współpracy w Radzie Dzielnicy z członkami i sympatykami tej partii oraz mojego skromnego udziału w walce o demokrację w Rzeczypospolitej Polskiej. Ostatnie lata spędziłem, wspólnie z żoną, doktor Joanną Preizner, na protestach w obronie demokracji, praw kobiet i praw osób LGBTQ+. Poczynając od naszego dwuosobowego protestu przeciwko nazywaniu przez władzę ideologią ludzi ze środowiska LGBT (ad. 1), poprzez inne, których ślady można odnaleźć na moim Twitterze / X (ad. 2), czy poprzez najpoważniejszy i najgroźniejszy dla mnie protest podczas tegorocznej Krakowskiej Manify (ad. 3). Bezpośrednim skutkiem tego, w co byłem zaangażowany, jest E-BOOK dotyczący cyberbezpieczeństwa i cyberobrony, do pobrania bezpłatnie z mojej strony w zakładce cyberbezpieczeństwo (ad. 4).
1. Aleksander Gurgul, Minister Gliński w Krakowie o LGBT: „Seksualność jest piękna, ale nie w przestrzeni publicznej”,
https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26031482,minister-glinski-w-krakowie-o-lgbtseksualnosc-jest-piekna.html (dostęp: 02.12.2023).
2. Konto w serwisie Twitter / X – https://twitter.com/lechmikulski
3. Angelika Pitoń, Autor transparentu zarekwirowanego na Manifie odpowie za znieważenie narodu lub państwa polskiego? Sprawa w prokuraturze
https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,29589158,autor-transparentu-f-ck-poland-odpowie-zazniewazenie-narodu.html?_ga=2.94906908.1800874350.1679773494-1408104321.1679773492 (dostęp: 02.12.2023).
4. E-book pt. „Cyberbezpieczeństwo i Cyberobrona. Instrukcja dla osób w sytuacji zagrożenia” do pobrania tutaj (data premiery: 1 października 2023 r.)
W DZIELNICY
Osoby mieszkające dłużej w Krowodrzy mogą mnie też kojarzyć z innych działań, które podejmowałem w minionych latach. M.in. jestem jedną z tych osób, które doprowadziły do remontu Parku Krakowskiego. To, co zrobiliśmy, jest na fanpage’u Parku Krakowskiego – fb.com/parkkrakowski
Moją zasługą jest też to, że znajdujący się w centrum placu Teodora Axentowicza Skwer Imienia Więźniów Obozów Zagłady został odremontowany – chociaż zgłosiłem projekt remontu Placu Axentowicza, a mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego go poparli, odremontowano skwer pomijając plac.
Na co dzień jestem członkiem Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej pl. Inwalidów 6. Przyznaję, że jestem autorem pomysłu, by obecna siedziba Rady Dzielnicy znajdowała się właśnie w tej zabytkowej kamienicy. Parę lat temu byłem też jedną z tych osób, które doprowadziły do jej odremontowania.
Dziękuję za czas poświęcony na zapoznanie się z moją osobą. Będę zobowiązany, jeśli po ukończeniu tej lektury zechcą Państwo oddać na mnie swój głos w wyborach 10 grudnia 2023.
W razie pytań proszę o kontakt mailowy.
Z wyrazami szacunku
Lech Mikulski
Poprzednia kadencja
Od grudnia 2018 roku do teraz byłem radnym Dzielnicy V Krowodrza.
Pracowałem w dwóch komisjach:
Komisja Architektury, Budownictwa i Urbanistyki
Komisja Ochrony Zieleni – wiceprzewodniczący
Osoby mieszkające dłużej w Krowodrzy mogą mnie też kojarzyć z innych działań, które podejmowałem w minionych latach. M.in. jestem jedną z tych osób, które doprowadziły do remontu Parku Krakowskiego. To, co zrobiliśmy, jest na fanpage’u Parku Krakowskiego – fb.com/parkkrakowski
Moją zasługą jest też to, że znajdujący się w centrum placu Teodora Axentowicza Skwer Imienia Więźniów Obozów Zagłady został odremontowany – chociaż zgłosiłem projekt remontu Placu Axentowicza, a mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego go poparli, odremontowano skwer pomijając plac.
Na co dzień jestem członkiem Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej pl. Inwalidów 6. Przyznaję, że jestem autorem pomysłu, by obecna siedziba Rady Dzielnicy znajdowała się właśnie w tej zabytkowej kamienicy. Parę lat temu byłem też jedną z tych osób, które doprowadziły do jej odremontowania.
W razie pytań proszę o kontakt mailowy.
Kandyduję w okręgu 11 w Krowodrzy, który obejmuje adresy:
ALEJA SŁOWACKIEGO 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 18A, 20,
JÓZEFITÓW 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,
KAZIMIERZA WIELKIEGO 2, 4, 6, 16, 18, 20, 20A, 22, 26,
KRÓLEWSKA 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19,
LENARTOWICZA 16, 17, 18, 19, 21, 23,
ŁOBZOWSKA 44, 46, 46A, 46B, 48, 50, 50A, 52,
PLAC AXENTOWICZA 4, 6,
PLAC INWALIDÓW 6, 7, 8,
POMORSKA 1, 2, 3, 5, 5A, 6, 7, 8, 9, 10,
SIENKIEWICZA 1, 2, 2A, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15.
Będę zobowiązany, jeśli zechcą Państwo oddać na mnie swój głos w wyborach 10 grudnia 2023.